Jelikož jsme seríózní prodejci a chceme, aby klienti byli co nejlépe informováni o průběhu nákupu, volbě optimální gramáže a čase, kdy přejít k nákupu, najdete zde několik málo doporučení "jak na to".

O průběhu nákupu se dočtete v záložce "Jak nakupovat". Jedná se o několik možností nákupu, které jsou dané a nelze volit jiné možnosti. Od zákazníků požadujeme při průběhu nákupu určitou disciplínu a spolupráci, stejně tak jako zákazníci požadují seriózní jednání prodejce. V případě nejasnosti či dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. 

Základem prodeje investičních drahých kovů je důvěra, dodržení postupu nákupu (kupující), shoda produktu se specifikací a domluvená konečná cena (prodejce). Nejedná se o prodej "rohlíků" či jiných produktů v bazaru apod., kde se můžete setkat s nečestným jednáním či nepravostí. Při nákupu drahých kovů se obrťte na prodejce, který prodává zboží z oficiální distribuce a zboží 100% odpovídá specifikaci výrobce!


Optimální gramáž

Zde by se měl kupující zamyslet, co hodlá se svou investicí v budoucnu dělat. Zda hodlá za 20 let koupit dům či postupně prodávat a užívat stáří. Dle tohoto cíle můžete volit optimální gramáž. Slitky o velké hmotnosti při předpokládaném prodeji celé investice (např. dům) nebo více kusů, kdy budete postupně prodávat. Slitky a mince jsou nedělitelné! Z tohoto hlediska je vidět, že ne vždy se vyplatí hledět na cenu/gram hned u nákupu, ale vyplatí se přemýšlet, jako by jste byli již v budoucnu. Nezapomínejte, že investujete do budoucna, to je důležité!


Jakou gramáž

Optimální gramáž je 1 oz v podobě slitků a mincí. Jedná se o celosvětově nejprodávanější gramáž (31,103g ryzího zlata). Jelikož jsou nejprodávanější, tak jsou i nejlikvidnější a nebudete mít s prodejem nejmenší problém. Nákup drahých kovů v menších gramážích při jednorázovém nákupu nedoporučujeme vzhledem k prémiu (rozdíl ceny kovu na burze a prodeji kovu v hmotné podobě), které je vyšší. Tyto produkty jsou vhodné jako dárek nebo pro investory, kteří nakupují průběžně. Jako příklad uvedu nákup investičního zlata za 1 mil. Kč. Osobně bych volil kombinaci gramáží 1 oz, 50g a 100g, tak aby byl nákup optimálně rozložen (10 ks. 1 oz, 10 ks. 50g a 3 ks. 100g). Nevolte nákup 5g slitků, protože vám to prodejce doporučuje, tak aby dosáhl co největšího zisku!


Mince x slitky

Zde se jedná čistě o preference kupujícich. Mince jsou o něco málo dražší, ale zároveň mají potenciál vyšší prodejní ceny v budoucnu (Čínská znamení, Klokan, Panda) a obsahují umělecké vyjádření zhotovitele. Časté objednávky jsou ve formě "od každé mince jednu". Žádná z mincí není "špatná", každá má svou historii, příběh a jestliže se jedná o minci 1 oz, tak obsahuje 1 oz ryzího zlata (nižší ryzost je dorovnána vyšší hmotností).


Kdy nakupovat

Rozložte svůj nákup do více objednávak (každé pondělí, každý 1. den v měsíci atd.). Tím docílíte průměrných cen za dané období a vyvarujete se případné špatné volbě daného okamžiku nákupu. Většina prodejců většinou říká: "Teď je optimální/nejlepší čas k nákupu". Kdy je nejoptimálnější čas nákupu nikdo neví!!! Nenechte se zlákat a rozložte svůj nákup!


Kde nakupovat

Nakupujte u prodejců, kteří drahé kovy i vykupují! Nakupujte u prodejců, kteří nabízejí standartně celou škálu produktů dané rafinerie. Ti, kteří nabízejí pouze neucelené řady, pravděpodobně nemají zboží z oficiální distribuce a zboží je pořízeno z výkupů po bazarech, výkupnách atd. Nenakupujte u prodejců, kteří nemají prakticky nic skladem. Jedná se pouze o prodejce, kteří sami drahým kovům nevěří a nejsou finančně dostatečně zajištění.


"Spoření ve zlatě"

Některé firmy nabízejí tzv. "Spoření ve zlatě či stříbře" - nikdy nedoporučujeme!!! Jedná se o nevýhodné spoření, pečlivě čtěte obchodní podmínky, postupy záměny či výkupu atd. Jestliže firma zkrachuje, tak své úspory nikdy nedostanete!

Rychlý kontakt objednávky, informace, dotazy
Tel:
603 537 990

Skype:
Skype status xnedd05

Další kontakty
NÁKUP - PRODEJ
(FIXACE CEN)
DRAHÝCH KOVŮ
8:30 - 16:00

Nabídka dne
Novinky e-mailem

Chcete dostávat aktuální informace pohodlně na Váš e-mail?


Aktuální ceny zlata
aktuální cena zlata
aktuální cena zlata
Aktuální kurzy


QR Code - Investiční zlato Praha

QR Code generator

Dodavatelé

PRODEJ INVESTIČNÍHO ZLATA
INVESTIČNÍ ZLATO
INVESTIČNÍ ZLATO PRAHA
zlaté SLITKY VÝKUP NUMISMATIKA
zlaté SLITKY PRODEJ
zlaté mince VÝKUP NUMISMATIKA
zlaté mince PRODEJ VÝKUP NUMISMATIKA
ZLATÉ SLITKY
ZLATÉ MINCE
ZLATÁ MINCE
ZLATÝ SLITEK
Přidej na Seznam


Investiční zlato Praha

INVESTIČNÍ ZLATO

investiční zlaté mince

prodej investičního zlata

INVESTIČNÍ ZLATO PRODEJ

MINCE SLITKY CIHLY

investiční zlaté slitky

investiční zlaté cihly

výkup investičního zlata

prodej stříbrných mincí a slitků

PRODEJ VÝKUP INVESTIČNÍHO ZLATA

investiční zlato nákup

zlaté mince slitky prodej

ZLATÉ MINCE PRODEJ

INVESTIČNÍ ZLATO WIENWER PHILHARMONIKER

cihly munze osterreich

INVESTIČNÍ MINCE KRUGERRAND 1OZ

koruna zlatník

MINCE RAKOUSKO UHERSKO DUKÁT

Argor Heraeus slitek

zlatá mince Maple Leaf

zlato britannia 1oz

prodej mincí libertad

AMERICAN EAGLE BUFFALO

ČÍNSKÁ PANDA nugget kangaroo

heimerle meule 50x1g

argor heraeus munze osterreich

INVESTIČNÍ ZLATO ZNAMENÍ HADA 1OZ

4 dukát 1 dukát

Investiční zlato Praha

Investiční zlato Praha

100 20 10 korun

MINCE RAKOUSKO UHERSKO

wiener philharmoniker

Investiční zlato Praha

INVESTIČNÍ MINCE american buffalo

stříbrná mince koala kookaburra

čínská panda 1/2oz

prodej výkup mincí

INVESTIČNÍ ZLATO STŘÍBRO

KRUGERRAND maple leaf EAGLE

SLITKY 5 10 20 50 100G

argor heraeus munze osterreich 250 500 1000G

investiční zlato Komerční banka

Komerční banka zlato

nákup zlata v Komerční bance

kde koupit investiční zlato

prodej zlatých slitků

aktuální cena zlata

cena zlata burza

současná cena zlata

kde koupit zlato

Investiční zlato Brno

Investiční zlato Plzeň

prodej zlatých slitků