Investiční zlato Praha v novém kabátě! - Omluvte případné nedodělky a neúplné informace. Na dokonalém eshopu vytrvale pracujeme!

1. vlaštovka

1. ekonom konečně přiznal, že s inflací to nebude jednoduché. Můžeme prakticky každý den slyšet v mediích od mnoha renomovaných ekonomů, že inflace je přechodná, že je způsobena tím a tím a nebo je to vlastně pouhý číselný omyl za poslední měsíc, dva, tři... Bohužel se už zdá, že je "obyčejným lidem" zakázán přístup k reálnému stavu ekonomiky (a nejenom té naší). Hlavní ekonomové bank, fondů atd. jako by "papouškovali" jeden od druhého to samé s vírou, že mluví pravdu. Možná by se měli zamyslet, co jim studium ekonomie dalo navíc, oproti těm co ekonomii nestudovali! O politicích netřeba mluvit vůbec. Můžeme být rádi, že první reálná zpráva přišla od guvernéra ČNB!

1.9.2021: Guvernér ČNB Jiří Rusnok v LN: Nemyslíme si, že inflace odezní rychle, že se vytratí jak pára nad hrncem, jak to zatím vidí naši kolegové v klíčových centrálních bankách na Západě. Ale stejně očekáváme, že letošní průměrná inflace bude tři procenta. Je to citelně více, než bychom si přáli. Je to nad naším inflačním cílem a na hranici našeho tolerančního pásma (LN)