1. vlaštovka

1. ekonom konečně přiznal, že s inflací to nebude jednoduché. Můžeme prakticky každý den slyšet v mediích od mnoha renomovaných ekonomů, že inflace je přechodná, že je způsobena tím a tím a nebo je to vlastně pouhý číselný omyl za poslední měsíc, dva, tři... Bohužel se už zdá, že je "obyčejným lidem" zakázán přístup k reálnému stavu ekonomiky (a nejenom té naší). Hlavní ekonomové bank, fondů atd. jako by "papouškovali" jeden od druhého to samé s vírou, že mluví pravdu. Možná by se měli zamyslet, co jim studium ekonomie dalo navíc, oproti těm co ekonomii nestudovali! O politicích netřeba mluvit vůbec. Můžeme být rádi, že první reálná zpráva přišla od guvernéra ČNB!

1.9.2021: Guvernér ČNB Jiří Rusnok v LN: Nemyslíme si, že inflace odezní rychle, že se vytratí jak pára nad hrncem, jak to zatím vidí naši kolegové v klíčových centrálních bankách na Západě. Ale stejně očekáváme, že letošní průměrná inflace bude tři procenta. Je to citelně více, než bychom si přáli. Je to nad naším inflačním cílem a na hranici našeho tolerančního pásma (LN)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení