Investiční zlato Praha v novém kabátě! - Omluvte případné nedodělky a neúplné informace. Na dokonalém eshopu vytrvale pracujeme!

Novinky

Inflace

V minulém týdnu cena drahých kovů silně zareagovala na informace o meziroční inflaci za září z USA 5,4%, což je stejné číslo jako v srpnu. FED to okomentovat tím, že je inflace dočasná a je vidět, že ztrácí na síle. Včera byla uveřejněna data o inflaci ve výrobě v USA 9,9% a dnes Index cen výrobců v Německu 14,2% (obojí meziročně). Lze se domnívat, že inflace ve výrobě či vstupech teprve bude promítnuta do inflace cenové v budoucích několika měsících. Vzestup cen energií, který jsme zaznamenali cca před 14 dny, bude teprve promítnut do výrobní inflace... Jak se zdá, bude veselo!

MInce Čínská Panda 2022 Ag

Předprodej mincí, vzhledem k dodání v druhé polovině prosince, začne koncem listopadu.

Brzy v nabídce

Brzy budou zařazeny do nabídky mince:

Marvel

Music Legend

Quokka 2020

Mandala Hyppo

 

Novinky v nabídce

Nově jsou zařazeny do nabídky investičního stříbra mince:

 

Noemova Archa 1/4 oz a Noemova Archa 1/4 oz 20 ks. TUBA

Libertad 5 oz 2021

Novinky v nabídce

Nově byly zařazeny stříbrné mince:

White Greyhound 10 oz 

Equilibrium 2021

Vivat Humanitas 2022

Magnum Opus 2022

Kookaburra 2022

Od dnešního dne lze objednávat stříbrné mince Kookaburra 1 oz 2022 v předprodeji. V předprodeji bývá zpravidla cena nejnižší! Přesněji řečeno marže mincovny.

Rukavičky

Do kategorie Sběratelské potřeby byly zařazeny rukavičky pro manipulaci s drahými kovy, především se stříbrem. Nedoporučuji sahat na stříbro holou rukou! V této věci doporučuji zakoupit jakékoli rukavičky, které budete používat pouze na stříbro a nepouští chlupy. Rukavičky do tanečních jsou také dobrá volba.

Nová záložka "Jak nakupovat"

Na horní liště e-shopu nyní naleznete novou záložku "Jak nakupovat", kde naleznete něco rad a doporučení k nákupu drahých kovů. 

Nově v prodeji

Od dnešního dne přijímám objednávky na stříbrné mince Somálský Slon 1 oz 2022. Nakupovat lze jak jednotlivě, tak i po tubách a variantě 100ks. Od zítřejšího dne bude možné fixovat ceny i u mincí CATS Fiji, což je nová edice mincí, které vypadají velmi dobře a jsou omezeny nákladem 12.000 ks. Mince jsou v originální plastové kapsli od výrobce.

Novinka v nabídce

Od dnešního dne lze nakupovat stříbrné mince Znamení Tygra 1 oz, 1/2 oz a 2 oz. Ve zlatě 1 oz, 1/2 oz, 1/4 oz a 1/10 oz a platině 1 oz.

Nově v nabídce

Nově jsem do nabídky zařadil nejstarší mince Chronos z mincovny Pressburgmint. Jedná se o stříbrné mince Chronos 2015, 2016, 2017 a 2018. Omezené množství skladem!

The Queen Beats

Nově byly zařazeny do prodeje některé z 10 oz mincí The Queen Beats. Od každé mince je pouze několik kusů.

Mzdová inflace v USA pomohla drahým kovům

Až informace o růstu hodinové mzdy o 4% v USA zahýbaly s drahými kovy směrem vzhůru. Reakce byla bezprostřední a následný pohyb již prakticky nulový. Zdá se, že inflace, která je v USA již dlouho nad 5% nemá takový vliv, jako právě ta z trhu práce. Inflace na trhu práce prakticky dokončuje inflační spirálu, kde potvrzuje ochotu podniků a požadavky zaměstnanců navyšovat mzdy díky reálnému snížení kupní síly. Tím se v USA zvedla cenová hladina a kupní síla zůstala skoro stejná. Uvidíme, jak na zvýšené mzdové náklady zareagují firmy. Předpokládám, že bude nadále docházet růstu cen výrobků a služeb a pokud nevychladne trh práce tak i mezd. Jen jedna myšlenka na závěr: Jak je možné, že je trh práce tak "napumpovaný", HDP nedosahuje v žádném případě hodnot 2019, výrobní sektor se potýká dlouhodobě s nedostatkem surovin a sektor služeb je na to prahbídně již přes rok? O skutečném stavu reálné ekonomiky si můžeme nechat jen zdát nebo je vše prapodivné...

Petrh Mint uveřejnil vzhled mincí pro rok 2022

Petrh Mint uveřejnil vzhled mincí pro rok 2022

V odkaze naleznete video, fotografie a další informace o produkci včetně jejího začátku. Myslím, že se máme na co těšit a Rok Tygra bude minimálně u těchto mincí vydařený.

https://agaunews.com/the-perth-mint-debuts-its-2022-bullion-range-with-new-additions-to-its-iconic-core-nature-ranges/

1. vlaštovka

1. ekonom konečně přiznal, že s inflací to nebude jednoduché. Můžeme prakticky každý den slyšet v mediích od mnoha renomovaných ekonomů, že inflace je přechodná, že je způsobena tím a tím a nebo je to vlastně pouhý číselný omyl za poslední měsíc, dva, tři... Bohužel se už zdá, že je "obyčejným lidem" zakázán přístup k reálnému stavu ekonomiky (a nejenom té naší). Hlavní ekonomové bank, fondů atd. jako by "papouškovali" jeden od druhého to samé s vírou, že mluví pravdu. Možná by se měli zamyslet, co jim studium ekonomie dalo navíc, oproti těm co ekonomii nestudovali! O politicích netřeba mluvit vůbec. Můžeme být rádi, že první reálná zpráva přišla od guvernéra ČNB!

1.9.2021: Guvernér ČNB Jiří Rusnok v LN: Nemyslíme si, že inflace odezní rychle, že se vytratí jak pára nad hrncem, jak to zatím vidí naši kolegové v klíčových centrálních bankách na Západě. Ale stejně očekáváme, že letošní průměrná inflace bude tři procenta. Je to citelně více, než bychom si přáli. Je to nad naším inflačním cílem a na hranici našeho tolerančního pásma (LN)

Novinky ze světa drahých kovů

Zde již brzy naleznete novinky ze světa drahých kovů. Nové produkty, doporučení a názory známých osobností ze světa investic.